logo gdynia
news

Program warsztatów i akcji ogłoszony

Z przyjemnością otwieramy zapisy oraz ogłaszamy pełen program warsztatów i akcji CW 2010.

W ramach imprezy CudaWianki, inaugurującej lato w Gdyni, odbędzie się szereg  artystycznych działań w przestrzeni miejskiej połączonych z bezpłatnymi warsztatami i akcjami dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy skonstruują latawce, zbudują miasto z przyszłości, zagrają w niezwykłej orkiestrze stołowej i stworzą magiczny kwiat paproci. Wszystko to buduje program warsztatowy „Aleja Cudów“, a w ramach „Akcji Wianki“ nagrodzony zostanie najbardziej finezyjny cuda-wianek pleciony podczas imprezy.

warsztaty

CudaWianki w nawiązaniu do nocy Świętojańskiej zachęcają do wspólnej, twórczej zabawy oraz spontanicznego uwalniania energii zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów. „Aleja Cudów” – program warsztatowy CudaWianków to działania integracyjne w przestrzeni parkowej, kreatywne zajęcia artystyczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla rodzin i najmłodszych. Aleja Cudów to seria sześciu warsztatów o fantazyjnych nazwach: Świetliste CudaWianki, Gdynia – miasto przyszłości, Uwolnij fantazję – wypuść latawce!, Na ludowo, w stylu funky – przedmioty nie do poznania!, Orkiestra stołowa,  KwiatOstan radosny!

Przestrzeń warsztatowa – Aleja Topolowa oraz Park Rady Europy w Gdyni – będą miejscem budowy przestrzennej instalacji ze świetlików (Świetliste CudaWianki), konstrukcji latawców (Uwolnij fantazję – wypuść latawce!) oraz makiety futurystycznej wizji Gdyni (Gdynia – miasto przyszości), zdobienia mebli techniką dekupażu (Na ludowo, w stylu funky – przedmioty nie do poznania!), improwizacji perkusyjnej z użyciem kuchennych przedmiotów (Orkiestra stołowa) czy też tworzenia magicznego kwiatu paproci (KwiatOstan radosny!).

Akcja Wianki to propozycja warsztatów dla wszystkich, którzy chcą spróbować wyplatania zarówno tradycyjnych, jak i nietypowych wianków. Na zwycięzców konkursu na najpiękniejszy i najbardziej fantazyjny wianek czekają atrakcyjne nagrody w sekcji „Wianki na ludowo“ i „Wianki alternatywnie“.

Organizatorzy zapraszają również na „Jazz dla dzieci", czyli projekt muzyczny dla dzieci i rodziców. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane przeboje muzyki dziecięcej, oczarują najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia z wykorzystaniem bogatego instrumentarium.

Seria warsztatów, ulokowana w gdyńskiej Alei Topolowej i Parku Rady Europy, rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 17.00. Organizatorzy zapraszają do zapisów na warsztaty drogą mailową (info@cudawianki.eu), z zaznaczeniem, że do zabawy będzie można się również spontanicznie przyłączyć.

Na wszystkie warsztaty WSTĘP WOLNY!